Pelaajasiirtolista 2019-20

*= Siirroissa ulkomaille kyseessä on IHF:n määrittämä päivämäärä ja edustusoikeuden varsinainen alkaminen riippuu kyseisen maan pelaajasiirtosäännöstöstä
**= Siirto saman seuran sisällä samassa sarjassa (mahdollinen vain kerran vuodessa aikuisten sarjoissa)
NimiSyntymävuosiVanha seuraUusi seuraEdustusoikeus
alkaa*
Edustusoikeus
palautuu (lainasiirrot)
ALANDER Kalle1995CocksHIFK1.7.2019
ALEXANDERSSON Samuel1995PIFHIFK1.7.2019
ARTE Johannes2004KyIFHammarby IF HF (SWE)16.9.2019
ARTE Scilla2008KyIFHammarby IF HF (SWE)1.10.2019
BERGLUND Emelie1998ÅIFKPIF12.10.20191.6.2020
BERGLUND Sigrid1999DickenGrIFK28.10.2019
BERNDTSON Henric1980PIFÅIFK5.10.2019
BINDAR Vicentiu (ROU)1984Enosi Neonagiou Athanasiou (CYP)KyIF13.9.2019
BOMAN Elias2003PIFTurku HC1.7.2019
BRACHET Alfons2007ÅIFKPIF4.11.2019
BREDENBERG Emil2004PIFTurku HC1.7.2019
BREMER Kalle1989HIFKAtlas12.9.2019
DEGERLUND Fanny2006EIFBK-4612.8.2019
DEGERTH Johanna1997KyIFPIF11.10.2019
EDBERG Samuel2001ÅIFKPIF23.9.201914.12.2019
ESKANDARI Artin2002AMTV Hamburg (GER)Akilles6.9.2019
FAGERLUND Frida2007EIFBK-4612.8.2019
FELLMAN Benjamin2001ÅIFKPIF27.9.201927.11.2019
FLYGAR Anette1981SIFKyIF18.9.2019
FORSS Fredrik1994FIF (DEN)GrIFK1.7.2019
FREDRIKSSON Nicolina2001BK-46SIF1.7.2019
GESTRIN Martin2004DickenGrIFK10.11.2019
GRUZINSKII Viktor (RUS)1988BK-46PIF29.9.201931.5.2020
GUGLETA Aleksandr (SRB)1991HC Pelister (MKD)Cocks1.7.2019
GUSTAFSSON Erica1997BK-46SIF12.8.2019
GUSTAFSSON Noel2005KyIFSIF1.7.2019
GUSTAFSSON Tommy1984HC HIKBK-4623.9.2019
HAMMARBERG Edward2002GrIFKTSB Flensburg (GER)19.8.2019
HAVERINEN Tommi2001AtlasGrIFK16.9.2019
HEERMAN Nea1996BK-46Atlas9.10.2019
HILLI Johanna1994Kristianstad HK (SWE)HIFK14.8.2019
HINDS Linn2005EIFBK-4612.8.2019
HOLMBERG Alexander1993ÅIFKAkilles2.10.2019
HOLMBERG Mats1995Westermalm (SWE)Esbo IF25.9.2019
HOLMSTRÖM Ronja2006EIFBK-4612.8.2019
HOLOPAINEN Liisa2000KyIFHIFK1.7.2019
HORSMA Carina2002GrIFKDicken1.7.2019
INGBERG Fanny2007EIFBK-4612.8.2019
INGBERG Tobias1982EIFHC HIK28.8.2019
JAKIMOVA Adriana1998AtlasHIFK14.7.2019
JANCHEV Jane (MKD)1987PIFGRK Tikves 2014 Kavadarci (MKD)4.10.2019
JOHANSSON Freja2007AkillesHIFK9.9.2019
JOHANSSON Saga2004DickenAtlas5.10.2019
JOKIO Eino1997AtlasAkilles24.8.2019
JUSLIN Henry2000Alingsås HK (SWE)Atlas9.9.2019
JUSLIN Jonathan1999AtlasHIFK20.11.2019
KAJASVIITA Milja2003SIFDicken20.11.2019
KARLSSON Anton (SWE)1999Lugi HF (SWE)GrIFK1.6.201930.5.2020
KARLSSON Felix2003KyIFLindeskolans IF (SWE)29.5.2019
KARLSSON Fredrik1983HC HIKBK-4623.9.2019
KARLSSON Jac1986TTH Holstebro (DEN)BK-461.8.2019
KARLSSON Kristofer (SWE)1992HIFKSkuru IK1.10.2019
KARLSSON Natalie1995SellikaAkilles1.7.2019
KAVALEFF Niclas1999DickenGIK Wasaiterna Ungdom (SWE)18.10.2019
KELLGREN Henry2002AkillesPIF18.9.2019
KEMPE Anton2004SIFKyIF17.8.2019
KINOS Nikko1988HK PötsiAtlas5.10.2019
KNECK Amanda1994SellikaDicken2.10.2019
KNECK Elin1995SellikaAkilles1.7.2019
KOLJONEN Miro1992GrIFKFjellhammer IL (NOR)1.8.2019
KRONENBERGER-RANTALA Iris2004HB Gardeen (FRA)Dicken6.8.2019
KULLBERG Erica1996BK-46Dicken2.10.2019
KYRYLENKO Oleksandr (UKR)1986CocksPermskie medvedi (RUS)30.7.2019
LAAKSONEN Annika1991GrIFKAkilles16.9.2019
LAASIO Jessi2000KyIFSIF1.7.2019
LAASIO Miki2005KyIFSIF20.7.2019
LAINE Eero2001HF SIF (SWE)ÅIFK19.7.2019
LAINE Topias1996BK-46Hammarby IF HF (SWE)1.5.2019
LAITINEN Tuomas1988AtlasDicken5.8.2019
LAPPI Kaisa1996ÅIFKPIF13.11.2019
LASSINHARJU Sirja1995BK-46SIF12.8.2019
LAURENT Niclas1998GrIFKDicken27.10.2019
LEHTINEN Tia1998AtlasHIFK10.8.2019
LINDBERG Axel1990DickenÅIFK5.8.2019
LINDBOM Ingrid2000BK-46GrIFK30.9.2019
LINDHOLM Celine2007EIFBK-4612.8.2019
LINDHOLM Ceresa2005EIFBK-4612.8.2019
LINDHOLM Tilda2006EIFBK-4612.8.2019
LINDQVIST Roy2000HC HIKBK-461.7.2019
LODATO Francesco (ITA)1993HC HIKChev Diekirch (LUX)1.8.2019
LUNDSTRÖM Madicken2005EIFBK-4612.8.2019
LUUPPALA Anton1994Anderstorps Sk (SWE)SIF2.7.2019
LUUPPALA Matilda1998SIFPartille IF (SWE)20.11.2019
LÅNG Daniel1996AkillesGrIFK1.7.2019
LÖFLUND Patrik1994KyIFSIF19.9.2019
LÖNNQVIST Lucas1997EIFÅIFK14.10.2019
MALETIC Srdan (HUN)1987HIFKBacsalmasi Petofi VSE (HUN)12.8.2019
MANDEROOS Mikael2000ÅIFKPIF27.9.201914.12.2019
MANNER Jonathan2000HC HIKHIFK1.7.2019
MANNILA Emma2005SIFKyIF2.9.2019
MARKELAU Aliaksandr (BLR)1994CS Minaur Baia Mare (ROU)Cocks1.7.2019
MARTIN Ian1997HIF Karlskrona (SWE)Dicken21.8.2019
MASHIRI James1976ÅIFKKyIF16.10.201930.4.2020
MATTSSON Robin1991PIFÅIFK1.7.2019
MELANEN Linda1995BK-46KyIF10.8.2019
MEMIC Elis (BIH)1993H.C. Ness Ziona (ISR)Cocks25.7.2019
MORKUNAS Giedrius (LTU)1987CocksCaen HB (FRA)9.8.2019
MÄNDLA Mihkel (EST)1994AtlasHC Tallinn4.11.2019
NOKELAINEN Joonas1993AtlasHIFK1.7.2019
NORDLING Thea2001HC HIKBK-468.10.2019
NURMI Nicke2004ÅIFKTurku HC1.8.2019
NYLANDER Oliver2001AtlasAkilles1.7.2019
NYNÄS Nicolina1999BK-46GrIFK11.8.2019
NYSTRÖM Edith2005EIFBK-4612.8.2019
OLSSON Benjamin1991GrIFKEsbo IF1.7.2019
PATSYKAILIK Aliaksandr (BLR)1990CocksHK Celtnieks (LAT)5.8.2019
PAUKKU Mari1994HIFKHuddinge HK9.9.2019
PENTTINEN Roosa1995SIFDicken1.7.2019
PIETILÄ Perla2002ÅIFKPIF18.8.2019
PIHLSTRÖM Anu1980AtlasKyIF18.9.2019
PUPUTTI Teemu1992EIFHC HIK15.9.2019
PÖLLÄNEN Annika2003SIFHIFK30.9.2019
RADOJEVIC Ana (SRB)1995BK-46ZRK Gorazde (BIH)23.9.2019
RANTALA Tiitus1999HIFKÅIFK14.10.2019
RATIA Essi1990HellasAtlas2.10.2019
REHNBERG Axel1998GrIFKÅIFK14.10.2019
REHNSTRÖM Anders1990EIFHC HIK26.8.2019
ROSENDAL Linus2000EIFHC HIK12.10.2019
RÄMÖ Leena1987AtlasHellas1.10.2019
SAARENPÄÄ Konsta1986HC HIKBK-4623.9.2019
SAFRONII Gheorghe (MDA)1986AtlasHIFK1.7.2019
SALENIUS Amanda1996PIFBSI Handball (NOR)26.8.2019
SANDBLOM Mathilda2000BK-46GrIFK30.9.2019
SANKARI Tuomas1999CocksGrIFK8.9.2019
SARIN Klaus1982HK PötsiAtlas10.9.2019
SEMENCHENKO Grygorii (UKR)1992BK-46Donbas Donetsk region (UKR)16.5.2019
SEMENOV Evgeny (BLR)1986Spartak Moscow (RUS)Cocks1.7.2019
SEMENOV Yuri (RUS)1990Füredi KSE (HUN)Cocks1.7.2019
SILLMAN Christoffer1995KyIFSIF19.9.2019
SILLMAN Niklas1992KyIFSIF19.9.2019
SILVFERBERG Jani1979KyIFSIF28.9.2019
SKÖN Emilia1995ÅIFKPIF9.10.2019
SLOMP Oskar1999HIFKÅIFK14.10.2019
SNELLMAN Oscar2000BK-46Borlänge HK (SWE)26.6.2019
STARCK Arto1986HK PötsiAtlas11.9.2019
STENDAHL Alina2001DickenGrIFK11.8.201930.6.2020
SUNDBERG Richard1992TSG-Altenhaagen Heepen (GER)GrIFK12.9.2019
SUNDSTRÖM Anton1992EIFHC HIK1.10.2019
SÖDERSTRÖM Moritz2002AkillesGrIFK1.7.2019
TALLBERG Joachim1987DickenWestermalms IF HK (SWE)7.10.2019
TAMMINEN Olli1990HIFKÅIFK13.11.2019
THOR Christoffer1998Lindeskolans IF (SWE)SIF1.6.201931.5.2020
TIBAR Tibar (EST)1988SIFHC Tallas (EST)26.9.2019
TILLES Edvard2001AtlasAkilles1.7.2019
TRENCHEVSKI Aleksandar (MKD)1990HC Struga (MKD)PIF26.9.2019
TUJULIN Mikael2005DickenHIFK1.7.2019
TUOMINEN Niki1997AtlasGrIFK20.9.2019
UDD Andre1996CocksBK-461.7.2019
VASVARI Geza (HUN)1992AtlasHIFK1.7.2019
VEPSÄLÄINEN Onni2002AtlasHIFK6.11.2019
VILJANEN Ville1987Dynamo RiihimäkiGrIFK1.7.2019
von TROIL Fredrik2004KyIFDicken1.7.2019
WAHLSTRÖM Jasper1998AkillesÅIFK13.11.2019
WALANDER Daniel1996KyIFSIF19.9.2019
WESTERLUND Anna2002SIFDicken1.7.2019
WITIKKA Tuomas1993HK PötsiAtlas13.10.2019
WULFF Lotta2006ÅIFKPIF21.8.2019
YLIKANGAS Ronja2007HIFKDicken10.8.2019
ZAKHAROV Eduard (UKR)1987SIFPermskie medvedi (RUS)29.8.2019
ZILLIACHUS Niklas1992Kungsängens SK (SWE)HIFK17.10.2019
ÅSTRAND Kenneth1988HK PötsiAtlas18.9.2019
ÖRN Joakim2000HIFKWincester29.10.2019