Artikkelit

Kilpailukutsu 2018-19

Kilpailukutsu kaudelle 2018-19 löytyy täältä.

Kaikki kilpailutoimintaa koskevat asiat löytyvät täältä.

Suora linkki sarjaan ilmoittautumisohjeisiin täältä.

ILMOITTAUTUMISAJAT

  • Miesten 1. divisioona pe 1.6.2018
  • Suomen Cup pe 8.6.2018
  • A-, B-, C04-, C05-, D06- ja D07- kilpa- ja haastajasarjat pe 15.6.2018
  • N1D, N2D, M2D ja M3D pe 24.8.2018
  • E-Fjunioreiden kilpa- ja haastajasarjat pe 24.8.2018
  • Ikämiesten SM ja IKIS 50 kutsutaan erikseen

 

Lataa Suomisport -sovellus puhelimeesi

Kausi on hyvässä vauhdissa. Jos sinulla ei ole vielä ladattuna puhelimeesi Suomisport -sovellusta, niin kannattaa tehdä se heti. Sovelluksesta näet yhdellä klikkauksella omat lisenssitietosi sekä huollettaviesi lisenssitiedot.

Suomisportissa on mukana vuoden loppuun mennessä n. 60 lajiliittoa (mm. salibandy, lentopallo), joten näet myös näiden muiden mahdollisten lajiesi lisenssitiedot sovelluksen kautta.

Sovellus on ladattavissa tällä hetkellä iOS:lla (App Store) ja Androidilla (Google Play).

Lisätietoa Käsipalloliiton lisensseistä täältä.

 

Kilpailukutsu 2017-18

Kilpailukutsu kaudelle 2017-18 löytyy täältä.

B-F -junioreiden kilpa- ja haastajasarjojen tarkemmat ilmoittautumisohjeet ja perustelut täältä.

Kaikki kilpailutoimintaa koskevat lomakkeet täältä.

ILMOITTAUTUMISAJAT

  • Miesten 1. divisioona                                              pe 2.6.2017
  • Suomen Cup                                                             pe 9.6.2017
  • A-, B-, C03 ja C04 kilpasarjat                               pe 9.6.2017
  • N1D, N2D, M2D ja M3D                                        pe 25.8.2017
  • D-Fjuniorisarjat sekä kaikki haastajasarjat     pe 25.8.2017

A-C -juniorisarjat alkavat syyskuun alussa

A-C -juniorisarjojen otteluhaarukat on nyt laitettu näkyviin tulospalveluun ja seurat voivat asetella kotiottelunsa.

Sarjajärjestelmät A-C -junioreiden sarjoissa

A-pojat: 9 joukkuetta, kaksinkertainen sarja + välierät ja mitaliottelut/Final Four

B-pojat: 13 joukkuetta, kaksinkertainen sarja + Final Four 13.-14.5.2017

C02-pojat: 9 joukkuetta, kolminkertainen sarja + Final Four 6.-7.5.2017

C03-pojat: 11 joukkuetta, kaksinkertainen sarja + Final Four 22.-23.4.2017

 

A-tytöt: 7 joukkuetta, kolminkertainen sarja + Final Four 6.-7.5.2017

B-tytöt: 11 joukkuetta, kaksinkertainen sarja + Final Four 13.-14.5.2017

C02-tytöt: 10 joukkuetta, kaksinkertainen sarja + Final Four 6.-7.5.2017

C03-tytöt: 7 joukkuetta, kolminkertainen sarja + Final Four 22.-23.4.2017

 

Hyödyllistä tietoa joukkueille

Ilmoittautuneet joukkueet

Tapahtumakalenteri

Kilpailutoiminta -sivulle, jossa ohjeita mm. tulospalveluun, pelaajasiirtoihin jne.

Toimintaohje tilanteisiin, joissa joukkue ei pääse paikalle ohjelman mukaiseen otteluun