Toteutuneet pelaajasiirrot 2020-21 (päivitetään arkipäivisin)

Pelaajasiirtolista 2020-21

*= Siirroissa ulkomaille kyseessä on IHF:n määrittämä päivämäärä ja edustusoikeuden varsinainen alkaminen riippuu kyseisen maan pelaajasiirtosäännöstöstä
**= Siirto saman seuran sisällä samassa sarjassa (mahdollinen vain kerran vuodessa aikuisten sarjoissa)
NimiSyntymävuosiVanha seuraUusi seuraEdustusoikeus
alkaa*
Edustusoikeus
palautuu (lainasiirrot)
AARNIO Casper2003KyIFSIF18.8.2020
ADOLFSSON Rebecca2000BK-46PIF6.7.2020
ALANDER Elis1997Dynamo RiihimäkiÅIFK8.8.2020
ANT-WUORINEN Adam2008KyIFSIF30.8.2020
ARCIERI Stefano (ITA)1998SSV Bozen (ITA)Cocks14.7.2020
ASPEGREN Maya2010KyIFSIF30.8.2020
ASPEGREN Oliver2008KyIFSIF30.8.2020
BAK Ignacy (POL)1995Gornik Zabrze (POL)Cocks8.7.2020
BERGHÄLL Frank2006AtlasDicken29.8.2020
BERGMAN Tony2003KyIFSIF4.8.2020
CARRERO Isak2003KyIFGrIFK15.8.2020
CHRISTOU Theodotos1993HIFKBK-461.7.2020
CHURLEVSKI Filip (MKD)1992HC Zito Prilep (MKD)SIF25.9.2020
DJEKIC Djordje (SRB)1993Ramat Hasharon (ISR)Cocks1.7.2020
EKEBOM Enni2006SIFKyIF27.9.2020
EKMAN Artur2003KyIFSIF18.8.2020
FAGERHOLM Linnea2005AkillesHIFK1.7.2020
FREDRIKSON William2005AkillesHIFK9.9.2020
GERS Oliver2008ÅIFKPIF9.9.2020
GOMAN Enni2003KyIFC.D. Agustinos Alicante (ESP)24.9.2020
GRANHOLM Ida2001KyIFPIF8.9.2020
GRANLUND Robin1999DickenGrIFK1.7.2020
GUGLETA Aleksandar (SRB)1991CocksTSV Friedberg (GER)24.8.2020
HARTIKAINEN Elias2003CocksDynamo Riihimäki4.9.2020
HEDMAN Oskar2003KyIFSIF4.8.2020
HEERMAN Nea1996AtlasBK-4614.9.2020
HELLMAN Bintu2006SpartaHIFK6.7.2020
HELLMAN Safiya2009SpartaHIFK6.7.2020
HILLI Johanna1994HIFKGrIFK1.7.2020
JOHANSSON Erin2007AkillesHIFK22.8.2020
KALVING Evert2010KyIFSIF9.8.2020
KANKAANPÄÄ Kalle2000ÅIFKGrIFK1.7.2020
KANNINEN Roni2007KyIFSIF30.8.2020
KARELL Malin2005SIFKyIF1.7.2020
KAREN Amanda2008DickenBK-461.7.2020
KARLSSON Ester2009PIFÅIFK26.9.2020
KARLSSON Nestor2004PIFÅIFK21.9.2020
KEIHÄS Ida2002PIFKyIF5.9.2020
KETTUNEN Jasse1998AtlasHIFK19.9.2020
KIHLSTEDT Oscar1991BK-46HK Varberg (SWE)1.8.2020
KLEPA Bogdan (UKR)1992BK-46HIFK1.7.2020
KNAAPINEN Milo2008BK-46EIF17.8.2020
KOIV Andre (EST)1984DickenHK Pötsi12.9.2020
KRUUSTIK Erkki (EST)1980DickenHK Pötsi12.9.2020
KUNELIUS Sandra2010HIFKDicken22.9.2020
LAASIO Jessi2000SIFKyIF1.7.2020
LEHTINEN Mathias2004HC HIKÅIFK1.7.2020
LINDBERG Truls2004Turku HCÅIFK19.7.2020
LINDGÅRD Emilia1999GrIFKUppsala HK (SWE)3.8.2020
LUNDELL Rasmus2004KyIFSIF4.8.2020
LUNDIN Wilmer2008ÅIFKPIF9.9.2020
LUNDQVIST Alina2009KyIFSIF9.8.2020
LUUPPALA Matilda1998Partille IF Handboll (SWE)SIF25.9.2020
LÖNNGREN Christoffer2007ÅIFKPIF9.9.2020
MARJAMÄKI Atte1998SIFEsbo IF18.8.2020
MARKKANEN Lydia2005AtlasHIFK26.8.2020
MBEMBELA Karim2003KyIFGrIFK7.7.2020
MIJATOVIC Srdan (BIH)1998BM Puente Genil (ESP)Cocks13.7.2020
MORKUNAS Giedrus (LTU)1987Caen HB (FRA)Cocks14.7.2020
MOSIC Ivan (SRB)1994Ademar Leon (ESP)Cocks13.7.2020
NIIRANEN Markus2006AtlasDicken22.9.2020
NORDSTRÖM Alisa2007HC HIKBK-4630.8.2020
NUMMELIN Ronny2001Alingsås HK (SWE)Atlas17.9.2020
NYBERG Jasper2005SIFBK-466.7.2020
NYSTRÖM Anthon1996OH 77 (DEN)Dicken4.9.2020
PARVINEN Fredrik2003KyIFGrIFK12.8.2020
PARVINEN Wilhelm2003KyIFGrIFK12.8.2020
PEITSARO Benjamin2003KyIFSIF4.8.2020
PELLI Emma2009KyIFSIF9.8.2020
PELLI Oskar2010KyIFSIF9.8.2020
PENTTINEN Roosa1995DickenSIF27.9.2020
PETÄJÄJÄRVI Valeri2008KyIFSIF30.8.2020
PILVILÄ Jimi1999CocksDynamo Riihimäki4.9.2020
POHJANHEIMO Otto2006PIFÅIFK19.9.2020
PORTMAN Alvar2008BK-46HC Servette (SUI)21.9.2020
PULJIZOVIC Sasa (BIH)1989CocksRK Borac mtel Banja Luka (BIH)10.9.2020
RAUHALA Inka2005SIFKyIF1.7.2020
REENPÄÄ Nicolas2004KyIFHIFK1.7.2020
REINIKAINEN Oona2000SIFPIF4.8.2020
RIIHINEN Max2008KyIFSIF30.8.2020
ROGENBAUM Ahti1986DickenDynamo Riihimäki4.9.2020
RUISNIEMI Oliver2008KyIFSIF30.8.2020
RÖNNBERG Nico1992CocksUS Ivry HB (FRA)9.7.2020
SAMARDZIC Sandro (CRO)1997RK Zamet (CRO)Cocks8.7.2020
SANDIN Bruno2008DickenGrIFK15.9.2020
SANDIN Oliver2005DickenBK-461.7.2020
SCHAUDT Lewis (GER)1996TSG Reutlingen (GER)Atlas24.9.2020
SEMENOV Yuri (RUS)1990CocksHC Neva Sankt-Petersburg (RUS)14.7.2020
SIHVO Sienna2009SpartaHIFK22.8.2020
SILTANEN Ronni2009HIFKAtlas23.9.2020
SJÖBLOM Christoffer1994ÅIFKGrIFK11.7.2020
SJÖLUND Moa2002DickenGrIFK12.9.202030.6.2021
STERCHI Nadja (SUI)1990DHB Rotweiss Thun (SUI)HIFK9.9.2020
STRANDBERG Elton2008ÅIFKPIF9.9.2020
SUOPAJÄRVI Oskari2005AtlasBK-461.7.2020
SYRJÄNEN Juuso2005AtlasHIFK8.9.2020
SÖDERSTRÖM Lia2010KyIFSIF30.8.2020
THOR Christoffer1998Lindeskolans IF (SWE)SIF31.7.2020
TORISEVA Noa2006PIFÅIFK19.9.2020
TRAJKOVSKI Igor (MKD)1989HC Pelister (MKD)SIF13.8.2020
TRENCHEVSKI Aleksandar (MKD)1990PIFRK Astraion Hendbol (MKD)31.8.2020
TUOMAALA Tobias2006PIFÅIFK19.9.2020
UUSI-RAUVA Olivia2006DickenGrIFK30.8.2020
VESELINOVIC Aleksa (SRB)2000PIFRK Maribor Branik (SLO)10.8.2020
VIHAVAINEN Samuli1996AtlasHIFK27.9.2020
VOIKA Kristo (EST)1990TJ Sokol Novo Veseli (CZE)HIFK24.7.2020
VON TROIL Fredrik2004DickenGrIFK6.7.2020
VOUTILAINEN Vincent1997SIFEsbo IF10.8.2020
VUORINEN William2008ÅIFKPIF14.9.2020
WESTERLUND Alex2008KyIFSIF30.8.2020
WIKHOLM Alex2008KyIFSIF30.8.2020
WOLLSTEN Olivia2002KyIFSIF29.9.2020