Mestaruudet ratkottiin B- ja C08 -junioreissa viikonloppuna

Junioreiden Final Four -turnaukset pelattiin B- ja C08 -junioreiden osalta 23.-24.4. Tapahtumarikkaan viikonlopun koonti tässä artikkelissa.

Kuvalinkkejä täydennetään.

B-tytöt (Cocks Areena, Riihimäki)

B-tyttöjen All Stars
Kuva: Ella Kaidesoja

Facebook: https://www.facebook.com/riihimakicocks
Instagram: @cocksbtytot
B-tyttöjen tulokset ja tilastot
Ella Kaidesojan kuviin

Välierät
23.4. klo 12.30 Dicken-GrIFK 23-18
23.4. klo 15.00 Cocks-HIFK 26-17

Mitaliottelut
24.4. klo 12.30 Pronssiottelu HIFK-GrIFK 13-17
24.4. klo 15.00 Loppuottelu Dicken-Cocks 16-18

B-tytöt All Stars
MV: Saara Laakso Cocks
V6: Enna Salama Cocks
V9: Jill Sjöstrand Dicken
K6: Cecilia Heinrichs Dicken
K9: Pihla Pesonen Cocks
O6: Lilja Pihlajamaa GrIFK
O9: Sofia Goman GrIFK

Fair Play -palkinto: Nicole Haakana HIFK

B-pojat (Helsingin Urheilutalo)

B-poikien mitalistit

Facebook: https://facebook.com/events/s/finalfour-b-poikien-sm-lopputu/696421924666806/
B-poikien tulokset ja tilastot
Aretta Kolkin kuvia B-poikien turnauksesta

Välierät
23.4. klo 11.30 SIF-PIF 30-24
23.4. klo 13.30 HIFK-BK-46 33-26

Mitaliottelut
24.4. klo 11.45 Pronssiottelu PIF-BK-46 28-29
24.4. klo 13.45 Loppuottelu- HIFK-SIF 38-25

B-pojat All Stars
MV: Viljo Ukkonen HIFK
V6: Alfons Lindqvist BK-46
V9: Oskari Suopajärvi HIFK
K6: John Blomqvist PIF
K9: Liam Ranta-aho PIF
O6: Vili Leppänen HIFK
O9: Jakob Meinander HIFK

Fair Play -palkinto: Jooa Knaapinen SIF
Järjestäjän erikoispalkinnot:
Maalitykki: Oskari Suopajärvi HIFK 16 maalia
Paras pelaaja: Anton Koskue HIFK

C08-tytöt (Paraisten Urheilu- ja Nuorisotalo)

C08-tyttöjen mestari PIF

Facebook: https://fb.me/e/1h32Ld4Wq
Instagram: @pifhandball
C08-tyttöjen tulokset ja tilastot
Tommy Sandströmin kuviin (kuvia lisätään viikon mittaan)
PIF:n uutiseen tapahtumasta

Välierät
23.4. klo 12.00 BK-46-Akilles ja. 26-24
23.4. klo 14.00 PIF-Dicken 33-21

Mitaliottelut
24.4. klo 13.00 Pronssiottelu Dicken-Akilles 26-29
24.4. klo 15.30 Loppuottelu BK-46-PIF 16-25

C08-tytöt All Stars
MV: Cilla Fröjdö PIF
V6: Emma Lundqvist BK-46
V9: Olivia Palmén Akilles
K6: Magdalena Andersson PIF
K9: Jamilah Ranta-Aho PIF
O6: Tindra Karlsson Akilles
O9: Ruby Campbell Dicken

Fair Play -palkinto (järjestävä valitsi joka joukkueesta)
Akilles: Nellie Lindström
BK-46: Linnea Holmström
Dicken: Isabell Wager
PIF: Astrid Stubb

C08-pojat (Kauniaisten Palloiluhalli)

C08-poikien mestari Dicken

C08-poikien tulokset ja tilastot

Välierät
24.4. klo 09.45 Dicken-GrIFK 37-35
24.4. klo 11.45 BK-46-Atlas 33-24

Mitaliottelut
24.4. klo 15.00 Pronssiottelu Atlas-GrIFK 24-29
24.4. klo 17.00 Loppuottelu Dicken-BK-46 34-29

C08-pojat All Stars
MV: Ivar Fyrie-Dahl
V6: Kasper Eklund Atlas
V9: Elias Hagman BK-46
K6: Victor Hansson GrIFK
K9: Oliver Ahlbäck Dicken
O6: William Rönning GrIFK
O9: Elmer Keinänen Dicken

Fair Play -palkinto: Linus Grönholm BK-46

Koko käsipalloliiton historia nyt kaksissa kansissa! Tilaa Pihkassa palloon tai Fäst vid bollen nyt vaivattomasti verkosta.