Suomen Käsipalloliitto tarjoaa valmentajilleen saksalaisen huippuvalmentajan Klaus Feldmanin 10 webinaarin koulutussarjan. Feldmann on tunnettu valmennuksen ja koulutuksen ammattilainen, hän pyörittää Saksassa omaa valmennusyritystä www.handball-akademie.de.

Koulutus on Suomen Käsipalloliiton valmentajakoulutuksia suorittaneille käsipallovalmentajille maksuton ja mukaan mahtuu 50 valmentajaa/webinaari, koulutuskieli on englanti. Voit ilmoittautua yhteen tai useampaan webinaariin, jonka voit katsoa sinulle sopivana ajankohtana. Ilmoittautuminen tapahtuu alla olevan kaavakkeen kautta. Viimeinen ilmoittautumispäivä on keskiviikko 29.4.2020.

Webinaariohjelma ja sisällöt:

 TeemaPvmPvmPvm
1.Basis Principles in Defence and Attack04.05.202005.05.202006.05.2020
2.Man-to-man/Sinking Man-to-man Defence07.05.202008.05.202009.05.2020
3.Cooperation in Defence11.05.202012.05.202013.05.2020
4.3:2:1-Defence14.05.202015.05.202016.05.2020
5.Individual Skills in Attack18.05.202019.05.202020.05.2020
6.Cooperation in Attack21.05.202022.05.202023.05.2020
7.Agility in Handball25.05.202026.05.202027.05.2020
8.Fast-Break and Retreat28.05.202029.05.202030.05.2020
9.Active and Variable Defence01.06.202002.06.202003.06.2020
10.Attack against Offensive and Defensive Defence 04.06.202004.06.202005.06.202006.06.2020

Ilmoittautuminen on päättynyt ja seminaari on täynnä. Kiitos mielenkiinnosta!