Suomen Käsipalloliitto tarjoaa valmentajilleen saksalaisen huippuvalmentajan Klaus Feldmanin 10 webinaarin koulutussarjan. Feldmann on tunnettu valmennuksen ja koulutuksen ammattilainen, hän pyörittää Saksassa omaa valmennusyritystä www.handball-akademie.de.

Koulutus on Suomen Käsipalloliiton valmentajakoulutuksia suorittaneille käsipallovalmentajille maksuton ja mukaan mahtuu 50 valmentajaa/webinaari, koulutuskieli on englanti. Voit ilmoittautua yhteen tai useampaan webinaariin, jonka voit katsoa sinulle sopivana ajankohtana. Ilmoittautuminen tapahtuu alla olevan kaavakkeen kautta. Viimeinen ilmoittautumispäivä on keskiviikko 29.4.2020.

Webinaariohjelma ja sisällöt:

 TeemaPvmPvmPvm
1.Basis Principles in Defence and Attack04.05.202005.05.202006.05.2020
2.Man-to-man/Sinking Man-to-man Defence07.05.202008.05.202009.05.2020
3.Cooperation in Defence11.05.202012.05.202013.05.2020
4.3:2:1-Defence14.05.202015.05.202016.05.2020
5.Individual Skills in Attack18.05.202019.05.202020.05.2020
6.Cooperation in Attack21.05.202022.05.202023.05.2020
7.Agility in Handball25.05.202026.05.202027.05.2020
8.Fast-Break and Retreat28.05.202029.05.202030.05.2020
9.Active and Variable Defence01.06.202002.06.202003.06.2020
10.Attack against Offensive and Defensive Defence 04.06.202004.06.202005.06.202006.06.2020

Ilmoittautuminen on päättynyt ja seminaari on täynnä. Kiitos mielenkiinnosta!

Koko käsipalloliiton historia nyt kaksissa kansissa! Tilaa Pihkassa palloon tai Fäst vid bollen nyt vaivattomasti verkosta.