Pelaajasiirtolista 15.2. – siirtoaika on päättynyt

Pelaajasiirtolista päivitetty 15.2.

Nimi Synt.vuosi Vanha seura Uusi seura Edustuskelp. Laina
Miehet
Aalto Toni 1980 Atlas HK Pötsi 1.7.2015
Ahlgren Philip 1990 Dicken Akilles 6.7.2015
Ahlström Måns 1990 Borlänge HK (SWE) HC West 19.8.2015
Aleksejev Marius 1982 Cocks HC GS Stäfa (SUI)
Alexandersson Samuel 1995 ÅIFK PIF 26.7.2015
Al-Ibadi Aws Ali Aneed 1985 Army Club (IRQ) HC West 27.10.2015
Andersson Sebastian 1991 ÅIFK Haugaland HK (NOR)
Asplund Jens 1983 ViTa HC Kiffen 16.9.2015
Azeez Mustafa Asaad 1993 Karbala Club (IRQ) HC West 27.10.2015
Berglund Oscar 1995 GrIFK HC West 26.9.2015
Berglund Tobias 1991 HC Raseborg / Team Camise HC HIK 8.8.2015
Borodulin Nicklas 1984 Atlas HIFK 28.10.2015
Buciuman Andrei 1989 Cocks Hubo Initia Hasselt (BEL)
Cacic Mladen 1976 Atlas HC Pelister (MKD)
Cervera Perez Gonzalo 1992 BK-46 Club BM. Mijas Costa (ESP)
Christou Theodotos 1993 Atlas European University (CYP)
Eensalu Olev 1982 HIFK Aruküla (EST)
Eriksson Kenneth 1991 HC Raseborg / Team Camise EIF 24.10.2015
Filic Milan 1985 ASV Eppan Handball (ITA) Atlas 2.7.2015
Forsström Petter 1978 SIF KyIF 13.9.2015
Forsström Petter 1978 KyIF BK-46 28.10.2015
From Tomas 1981 ViTa HC Kiffen 16.9.2015
Grönberg Patrik 1983 KyIF SIF 1.7.2015
Hagman Jan 1977 HC West SIF 1.7.2015
Hahnsson Ludvig 1991 HC Norrvalla IF Strömsö 6.10.2015
Hallbäck Rasmus 1990 Tyresö HF (SWE) HIFK 1.7.2015
Heinonen Mikael 1991 SIF BK-46 1.7.2015
Helander Oliver 1997 Alingsås HK (SWE) SIF 15.1.2016
Hellberg Jasper 1989 HIFK BK-46 1.7.2015
Hernandez Frankmir 1988 (CUB) Atlas 13.11.2015
Holm Rasmus 1972 KyIF SIF 1.11.2015
Holmberg Alexander 1993/9 SIF BK-46 1.7.2015
Holmberg Alexander 1993/4 HC Norrvalla IF Strömsö 6.10.2015
Horelli Jaakko 1979 Falcons HK Pötsi 22.11.2015
Janicijevic Aleksandar 1989 RK Radnicki Kragujevac (SRB) Atlas 2.12.2015
Jovanovic Stefan 1988 RK Sloga – Pozega (SRB) Atlas 2.7.2015
Jäntti Riki 1990 Atlas HIFK 11.10.2015
Kaliarovich Andrei 1993 SKA-Minsk (BLR) Cocks 1.7.2015
Karlsson Robin 1983 HC West BK-46 1.7.2015
Kauge Jaan 1977 SIF HC Kehra (EST)
Kertoku Shkelzen 1987 KH Vushtrria (KOS) ÅIFK 18.1.2016
Koskue Mikko 1976 Atlas HC West 17.8.2015
Kovalenko Victor 1982 Universitet-Lesgafta-Neva (RUS) Cocks 1.7.2015
Krusstik Erkki 1980 Pölva Käsipalliklubi (EST) Atlas 4.9.2015
Kuntsi Viljami 1988 Atlas KyIF 19.8.2015
Kuosmanen Joonas 1986 HIFK Atlas 17.9.2015 -31.5.2016
Lehmann Robin 1988 Falcons HIFK 7.12.2015
Leven Rony 1991 HC West SIF 1.7.2015
Lepp Marius 1980 Cocks HC GS Stäfa (SUI)
Leikama Niko 1985 Cocks Dynamo Riihimäki 25.10.2015
Lindholm Albert 1995 HC West BK-46 1.7.2015
Lukyanchuk Yury 1990 SKA-Minsk (BLR) Cocks 1.7.2015
Lundqvist Oliver 1995 HIFK KyIF 13.9.2015
Luuppala Anton 1994 SIF IFK Tumba HK (SWE)
Maletic Srdjan 1987 Balassagyarmati KSE (HUN) Atlas 6.7.2015
Mattila Vili 1995 Cocks Dynamo Riihimäki 24.8.2015
Mattsson Henrik 1992 HIFK Akilles 1.7.2015
Mimic Mirza 1988 HIFK Cocks 24.8.2015
Mimic Mirza 1988 Cocks Atlas 18.1.2016 -31.5.2016
Modig Christoffer 1992 SIF Dicken 8.8.2015
Narinen Lauri 1992 Atlas Akilles 1.7.2015
Nokelainen Joonas 1993 Atlas KyIF 12.1.2016 -30.6.2016
Nordqvist Ville 1983 ÅIFK PIF 1.7.2015
Novoselov Andrey 1986 Universitet-Lesgafta-Neva (RUS) Cocks 1.7.2015
Nurminen Ari 1977 ÅIFK HK Pötsi 1.7.2015
Nyman Benjamin 1995 GrIFK HC West 26.9.2015
Olsson Benjamin 1991 HC Norrvalla IF Strömsö 6.10.2015
Paist Aivar 1986 HIFK HC Viimsi (EST)
Pellinen Mika 1987 HC Raseborg/ Team Camise HC HIK 8.8.2015
Petäjä Mikko 1983 Falcons Cocks 10.11.2015
Protsenko Roman 1989 HC West HIFK
Rajala Jarkko 1984 Puuman Metsästäjät / Jaguaarit Koovee 18.10.2015
Rehnström Anders 1990 HC Norrvalla EIF 1.7.2015
Rogenbaum Antti 1981 Cocks HC Kehra (EST)
Rönnberg Christopher 1991 BK-46 SIF 1.7.2015
Sandberg Victor 1994 HIFK HC HIK 29.8.2015
Selge Janis 1986 Pölva Käsipalliklubi (EST) BK-46 1.7.2015 -30.5.2016
Shevchenko Sergiy 1987 Atlas HIFK 7.7.2015
Shistsko Vitaly 1987 Universitet-Lesgafta-Neva (RUS) Cocks 1.7.2015
Sjöblom Stefan 1989 HC Raseborg/ Team Camise KyIF 4.10.2015
Stenman Jussi 1987 Falcons HIFK 7.12.2015
Suman Dan 1994 Pallamano Opicina (ITA) Esbo IF 29.10.2015
Sundberg Richard 1992 TV Bittenfeld (GER) HC West 6.7.2015
Söderlund Max 1992 HC Norrvalla IF Strömsö 6.10.2015
Tallqvist Tobias 1992 HC Norrvalla IF Strömsö 6.10.2015
Thor Timmy 1990 Dicken BK-46 8.8.2015
Tibar Taavi 1988 Stord Handball Elite (NOR) SIF 5.8.2015
Umovist Yevgen 1985 Cocks ZTR Zaporoshye (UKR)
Vartia Joonas 1990 HIFK IF Strömsö 11.10.2015
Wasström Jarl 1964 Wincester HIFK 11.2.2016
Weber Christopher 1994 HC Norrvalla IF Strömsö 6.10.2015
Weckström Anders 1977 HC Raseborg/ Team Camise EIF 14.2.2016
Wenzien Frej 1991 ViTa HC Kiffen 16.9.2015
Westerholm Gustaf 1990 HC Norrvalla IF Strömsö 6.10.2015
Weurlander Martin 1995 BK-46 KyIF 13.9.2015
Voika Kristo 1990 Cocks Viljandi HC (EST)
Von Frenckell Carl 1992 HC Norrvalla IF Strömsö 6.10.2015
Voosalu Ravo 1979 SIF Spordiklubi Viimsi HC (EST)
Voutila John 1992 HC Norrvalla IF Strömsö 6.10.2015
Åberg Mikael 1984 HC Kiffen KyIF 4.10.2015
Åkermarck Thomas 1986 HIFK SIF 1.7.2015
Naiset
Ahlblad Nina 1979 HC Raseborg/ Team Camise BK-46 13.9.2015
Björklund-Söderlund M. 1978 HC Raseborg/ Team Camise BK-46 13.9.2015
Ehrstedt Ida 1991 HC Raseborg / Team Camise IF Strömsö 11.10.2015
Fager Lilian 1992 SIF KyIF 13.9.2015
Friman Petra 1994 KyIF HIFK 16.7.2015
Fyhr Heidi 1983 Atlas Pirkat 12.9.2015
Gullqvist Malin 1989 HC Norrvalla ÅIFK 4.8.2015
Kihlstedt Madeleine 1993 BK-46 Elverum Handball (NOR)
Koski Ella 1995 HIFK TV Oppenweiler (GER)
Koskinen Sonja 1989 VästeråsIrsta HF (SWE) Dicken 1.7.2015
Källman Denise 1992 HC Norrvalla IF Strömsö 6.10.2015
Lassinharju Sirja 1995 Sparta BK-46 1.7.2015
Lindholm Anna 1992 Dicken Baekkelaget HE (NOR)
Lostedt Linda 1980 SIF HIFK 24.9.2015
Lumme Adele 1992 HC Norrvalla IF Strömsö 6.10.2015
Malmström Johanna 1987 KyIF HIFK 22.11.2015
Mattsson Essi 1990 Sparta Pirkat 8.9.2015
Pohjolainen Linnea 1989 Hellas BK-46 2.1.2016
Pollesello Sara 1991 ÅIFK Skovbakken Hånbold (DEN)
Preis Maren 1985 Fortuna 95 Düsseldorf (GER) ÅIFK 6.7.2015
Pujol Jenny 1994 HC Norrvalla IF Strömsö 6.10.2015
Pöldver Maarja 1993 ÅIFK Reval-Sport (EST)
Ratilainen Linda 1992 Dicken Sparta 1.7.2015
Riksman Anu 1986 Dicken Sparta 1.7.2015
Salonen Anette 1994 GrIFK Westermalm IF HK (SWE)
Sjölund Annica 1991 Atlas Akilles 31.8.2015
Strohschein Marie 1986 HC Norrvalla IF Strömsö 6.10.2015
Sundell Elin 1990 HC Raseborg / Team Camise BK-46 5.9.2015
Wallgren Malin 2001 Dicken HIFK 19.10.2015
Weckström Jonna 1992 SIF KyIF 13.9.2015
Wickström Marika 1982 HC Raseborg/ Team Camise BK-46 13.9.2015
Åkerö Fredrika 1984 HC Raseborg/ Team Camise BK-46 13.9.2015
Pojat
Anttila Akseli 2000 HC Kiffen Atlas 14.10.2015
Berglund Albin 2004 GrIFK SIF 19.8.2015
Berglund Arthur 2001 GrIFK SIF 19.8.2015
Blomfeldt Simon 1996 Akilles HC West 1.7.2015
Blomfeldt Tobias 1999 Akilles GrIFK 17.2.2016
Bobe Andreas 2002 SIF BK-46 8.8.2015
Brummer Paavo 1996 ÅIFK HC West 2.1.2016
Carrero Eric 2000 SIF KyIF 4.9.2015
Ducouret Axel 1996 Fenix Toulouse HB (FRA) Dicken 14.10.2015
Elgh Elias 2000 SIF KyIF 4.9.2015
Flemmich Matias 1998 SIF KyIF 20.10.2015
Forsström Mathias 1998 KyIF GrIFK 5.9.2015
Hasselblatt Casimir 1996 GrIFK HIFK 24.8.2015
Holmlund Emil 1999 BK-46 PIF 1.10.2015
Huttunen Mikael 1990 Esbo IF GrIFK 28.9.2015
Hönö Sauli 2000 HC Kiffen Atlas 28.9.2015
Jansen Anton 1998 PIF Alingsås HK (SWE)
Järvinen Albin 1997 KyIF SIF 1.7.2015
Kastarinen Topi 2000 HC Kiffen HIFK 1.7.2015
Kess Robert 2000 HIFK HC Horgen (SUI)
Kojo Oliver 2003 Atlas HIFK 27.8.2015
Lahtinen Jonas 2003 Atlas HIFK 26.8.2015
Laine Topias 1996 ÅIFK HC West 2.1.2016
Lång Daniel 1996 Akilles HC West 1.7.2015
Maijala Eemeli 1998 PIF ÅIFK 1.7.2015
Nurmi Max 1999 PIF ÅIFK 1.7.2015
Nurmi Noah 2001 Atlas HIFK 12.8.2015
Nyström Anthon 1996 GrIFK Dicken 23.11.2015
Pakarinen Atte 1996 Akilles HC West 1.7.2015
Qvist Junnu 2000 HC Kiffen GrIFK 6.10.2015
Rehnberg Albert 1996 HC West SIF 1.7.2015 -1.6.2016
Remonen Oliver 1999 GrIFK Alingsås HK (SWE)
Rosenlew Max 1998 GrIFK KyIF 27.9.2015
Salmi Miko 1998 KYIF GrIFK 5.9.2015
Sankari Tuomas 1999 Cocks SIF 6.9.2015
Sankari Tuomas 1999 SIF Cocks 30.1.2016 – 31.5.2016
Sarpoma Axel 2003 HC HIK Haslum HK (NOR)
Seger Edvard 2000 HC Kiffen GrIFK 6.10.2015
Sjöholm William 2004 PIF ÅIFK 5.9.2015
Tikkaniemi Eetu 2004 Atlas HC Kiffen 1.9.2015
Thorpe Kieran 2003 Atlas HIFK 30.8.2015
Toivanen Leo 2000 HC Kiffen Atlas 6.10.2015
Tuominen Niki 1997 Cocks Dynamo Riihimäki 24.8.2015
Tuominen Antti 2000 HC Kiffen Atlas 28.9.2015
Weurlander Carl 1999 BK-46 KyIF 4.9.2015
Vikman Jetro 2000 HC Kiffen Atlas 14.10.2015
Vistbacka Jarmo 1999 HC Kiffen Atlas 3.10.2015
Tytöt
Aarnio Emma 1999 KyIF Skuru IK (SWE)
Albert Sophie 2006 Dicken HIFK 27.1.2016
Aspenström Catharina 1998 Dicken GrIFK 8.8.2015
Baarman Sissel 1999 BK-46 GrIFK 7.9.2015
Berglund Betty 2001 GrIFK SIF 19.8.2015
Berglund Sigrid 1999 GrIFK SIF 24.8.2015
Bozic Milica 2000 Sparta HIFK 7.9.2015
Eklund Linnea 1999 Dicken Sparta 17.2.2016 -30.4.2016
Friman Carla 1996 KyIF Dicken 8.8.2015
Flyckt Vilma 2003 HC Kiffen Sparta 4.10.2015
Heinonen Essi 2003 ÅIFK PIF 17.8.2015
Horsma Andrea 1999 HIFK Damhandboll Rosersbergs IK (SWE)
Isoksela Fanny 2001 Dicken SIF 17.10.2015
Itäkannas Oona 2004 HC Kiffen Sparta 4.10.2015
Jeskanen Mia 2003 HC Kiffen Sparta 15.8.2015
Karell Mathilda 1999 KyIF ÅIFK 9.8.2015
Keinänen Sini 2002 HC Kiffen Sparta 4.10.2015
Kinnula Wilma 1998 KyIF ASD Pallamano Musile (ITA)
Kotola Emma 2001 Dicken HIFK 3.1.2016
Maula Ingrid 2006 Dicken HIFK 30.1.2016
Mäkelä Elsa 2003 HC Kiffen Sparta 4.10.2015
Männikkö Elin 1998 KyIF TV Haan (GER)
Paganus Isabella 1998 KyIF SIF 1.7.2015
Ringell Sabina 1997 HIFK Damhandboll Akilles 1.7.2015
Remonen Saga 1999 GrIFK Alingsås HK (SWE)
Roos Charlotta 1996 GrIFK Fredrikstad Bkl. (NOR)
Sadojevic Jelacik Dina 2004 GrIFK KyIF 19.8.2015
Seppälä Mona 2003 HIFK Damhandboll GrIFK 8.8.2015
Sjölund Elin 1996 SIF BK-46 1.7.2015
Skoglund Sanni 1998 KyIF SIF 5.8.2015
Ståhle Karoliina 1999 GrIFK SIF 15.2.2016
Tarkiainen Linnea 2003 HC Kiffen Sparta 4.10.2015
Tate Lara 2003 HC Kiffen Sparta 4.10.2015
Wacklin Helmi 2004 HC Kiffen Sparta 4.10.2015
Wasström Karin 2000 Dicken HIFK 5.1.2016
Weurlander Anna-Mi 1997 KyIF SIF 9.9.2015
Whittaker Kiana 2003 HC Kiffen Sparta 15.8.2015
Österberg Anna 2001 Dicken KyIF 4.8.2015
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *