Päivitetty siirtolista 29.10.2014

Suomen Käsipalloliiton päivitetty siirtolista, 29.10.2014.

Nimi Synt.vuosi Vanha seura Uusi seura Pelikelp.
Miehet
Ahlgren Joel 1995 Akilles Dicken 27.8.2014
Ahlgren Richard 1996 Akilles HIFK 1.7.2014
Ahlskog Carl 1990 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Alexandersson Samuel 1995 PIF ÅIFK 1.7.2014
Allardt Christian 1985 GrIFK Dicken 3.10.2014
Almeida Patrik (POR) 1989 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Kiffen 12.10.2014
Aminoff Fredrik 1986 Ei seuraa kaudella 2013-2014 Dicken 3.10.2014
Arenas Leturiaga Alvaro (ESP) 1991 ÅIFK Balonmano Carabanchel (ESP) 5.9.2014
Auer Henrik 1986 Ricoh HK (SWE) Elverum Håndball (NOR) 27.8.2014
Björkman Jyri 1981 Kiffen KYIF 6.9.2014
Blässar Rasmus 1996 Dicken SIF 21.9.2014
Brummer Paavo 1986 Skånela IF (SWE) ÅIFK 1.7.2014
Cervera Perez de Vargas Gonzalo (ESP) 1992 Balonmano Cuidad de Algaciras (ESP) BK-46 1.9.2014
Christou Theodotos 1993 HC West Atlas 15.6.2014
Dahlberg Kenneth 1994 HC Raseborg BK-46 17.8.2014
Davidsson Kim 1995 GrIFK Dicken 18.8.2014
Dovalo Lucas 1977 Dicken HC Kiffen 19.10.2014
Eensalu Olev (EST) 1982 Akilles HIFK 1.7.2014
Ehrstedt John 1989 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Eriksson Daniel 1994 BK-46 ÅIFK 27.8.2014
Fistonic Juraj (CRO) 1994 RM EMC Split (CRO) Atlas 15.9.2014
Forss Fredrik 1994 GrIFK HC West 27.8.2014
Forsström Filip 1995 KYIF Atlas 1.7.2014
Forsström Petter 1978 HIFK SIF 1.7.2014
Granberg Mikael 1986 GrIFK Dicken 3.10.2014
Hahnsson Ludwig 1991 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norvalla 13.9.2014
Hasselblatt Casimir 1996 Dicken GrIFK 13.8.2014
Heinonen Mikael 1991 BK-46 SIF 2.7.2014
Hellberg Jasper 1989 BK-46 HIFK 1.7.2014
Herrala Jani 1996 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Holmberg Alexander 1993 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Holmberg Jan 1973 Dicken HC Kiffen 17.10.2014
Hotakainen Rasmus 1987 HC Kiffen Esbo IF 4.8.2014
Jokinen Eemeli 1984 KuMuRit Dynamo Riihimäki 23.9.2014
Jäntti Riki 1990 HIFK Atlas 18.8.2014
Järve Kristo 1977 Cocks Viljandi HC ( EST) 28.7.2014
Karlsson Jonas 1987 Ei seuraa kaudella 2013-2014 Dicken 13.10.2014
Karlsson Oskar 1985 Ei seuraa kaudella 2013-2014 Dicken 3.10.2014
Karlsson Robin 1983 BK-46 HC West 1.7.2014
Karttunen Hans 1977 ViTa HC Raseborg 4.10.2014
Karuse Mario (EST) 1984 Polva Käsipalliklubi BK-46 6.8.2012
Kauppi Niklas 1995 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Kinos Nikko 1988 HIFK Atlas 15.6.2014
Kivi Oliver 1990 Esbo IF GrIFK 27.8.2014
Kiviniemi Aki 1986 Dicken HC Kiffen 17.10.2014
Klepa Bogdan (UKR) 1992 ZTR ZAPOROZYHE HIFK 19.9.2014
Korpimäki Janne 1992 Sjundeå IF BK-46 14.10.2014
Korpimäki Olli-Pekka 1989 BK-46 Haugaland HK (NOR) 1.8.2014
Koschinski Andreas 1989 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norvalla 13.9.2014
Kukkonen Joonas 1986 Dynamo Riihimäki Falcons 25.8.2014
Kuosmanen Joonas 1986 HIFK Atlas 4.10.2014
Kyyhkynen Niko 1988 Ei seuraa kaudella 2013-2014 Esbo IF 6.9.2014
Laakso Riku 1979 Sammaliston Sudet Dynamo Riihimäki 16.9.2014
Laaksonen Elias 1996 Kiffen HIFK 27.8.2014
Laine Topias 1989 Alingsås HK ( SWE) ÅIFK 29.8.2014
Lehtinen Anssi 1981 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Kiffen 12.10.2014
Lepp Marius (EST) 1980 Atlas Cocks 17.9.2014
Levén Rony 1991 SIF HC West 1.7.2014
Lindberg Axel 1990 UCC Handball Club (IRL) ÅIFK 18.8.2014
Loukola Tuomas 1996 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Lundqvist Oliver 1995 KYIF GrIFK 13.9.2014
Luoto Tomas 1984 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Kiffen 12.10.2014
Lång Alexander 1991 Akilles HC West 1.7.2014
Lång Patrik 1993 Akilles HC West 1.7.2014
Lähteenmäki Kimmo 1964 Sammaliston Sudet Falcons 7.10.2014
Maksimovic Milos (SRB) 1986 Nilüfer (TUR) Atlas 1.7.2014
Martin Theo 1993 Ei seuraa kaudella 2013-2014 Esbo IF 29.9.2014
Mattinen Bobo 1986 Ei seuraa kaudella 2013-2014 Dicken 13.10.2014
Murto Oskar 1996 Kiffen HIFK 27.8.2014
Mäkinen Toni 1996 Kiffen HIFK 1.7.2014
Narinen Lauri 1992 Akilles Atlas 13.8.2014
Nenitsa Vitaliy (MDA) 1987 CS Universitatea Suceava (ROU) Cocks 16.7.2014
Niemelä Sami 1979 Dicken HC Kiffen 17.10.2014
Nieminen Reima 1976 Sammaliston Sudet Dynamo Riihimäki 16.9.2014
Olsson Benjamin 1991 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Pelkonen Aleksi 1996 Cocks Dynamo Riihimäki 27.9.2014
Peltonen Jani 1976 Sammaliston Sudet Cocks 17.9.2014
Rapo Jani 1986 Ei seuraa kaudella 2013-2014 Dicken 3.10.2014
Petäjä Mikko 1983 Sammaliston Sudet Falcons 29.8.2014
Rehnberg Albert 1996 SIF HC West 1.7.2014
Rehnberg Rickard 1993 SIF Kungälvs HK (SWE) 17.9.2014
Rehnström Anders 1990 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Rotter Yannic 1992 Ei seuraa kaudella 2013-2014 KOOVEE 20.10.2014
Rönnberg Andreas 1983 Elverum Håndball (NOR) Cocks 28.7.2014
Rönnberg Christopher 1991 ViTa BK-46 11.8.2014
Saarenpää Konsta 1986 ViTa HC Raseborg 13.9.2014
Salin Joni 1976 Sammaliston Sudet Cocks 17.9.2014
Savolainen Sami 1978 HC Kiffen Wincester 6.10.2014
Selge Janis (EST) 1986 Polva Käsipalliklubi BK-46 6.8.2012
Shevchenko Sergiy (UKR) 1987 HC West Atlas 15.6.2014
Silfver Sebastian 1995 HC Raseborg BK-46 20.9.2014
Siltanen Tomas 1988 HC Raseborg BK-46 22.9.2014
Sinisalo Juha 1984 HC Kiffen KYIF 6.9.2014
Siven Mika 1980 HIFK HC Kiffen 17.10.2014
Smeds Micky 1986 Ei seuraa kaudella 2013-2014 Dicken 3.10.2014
Storsjö Henri 1991 Akilles HIFK 1.7.2014
Sulkumäki Antti 1979 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Kiffen 12.10.2014
Sundberg Richard 1992 HC West TV Bittenfeld (GER) 1.8.2014
Sundell Eddie 1988 Esbo IF GrIFK 27.8.2014
Sundström Jan 1975 Team GrIFK 20.9.2014
Säkkinen Sebastian 1994 BK-46 Atlas 1.7.2014
Tallqvist Tobias 1992 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 10.10.2014
Thilman Stefan 1988 SIF HC West 1.7.2014
Thilman Stig 1992 SIF Esbo IF 3.9.2014
Tierala Tapio 1980 Team GrIFK 17.8.2014
Tuominen Jani 1992 HC West Cocks 14.7.2014
Turmann Tönis (EST) 1964 HC Viimsi Esbo IF 26.9.2014
Udsen Even (DEN) 1985 Hornbaek (DEN) PIF 4.9.2014
Wahl Sebastian 1985 Ei seuraa kaudella 2013-2014 Dicken 3.10.2014
Varik Margus (EST) 1968 HCD Valga Kävaä Käsipalliklubi (EST) 17.9.2014
Wasterlund Theo 1996 BK-46 SIF 1.7.2014
Vauhkonen Janne Julius 1975 HC Kiffen Wincester 6.10.2014
Weber Christopher 1994 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Westerholm Gustaf 1990 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Weurlander Martin 1995 KYIF BK-46 17.8.2014
Wickström Freddy 1994 HIFK BK-46 12.8.2014
Vihavainen Samuli 1996 HC Kiffen Atlas 13.8.2014
Wik Joacim 1992 Esbo IF GrIFK 3.9.2014
Virtanen Jonne 1979 Dicken HC Kiffen 17.10.2014
von Frenckell Calle 1992 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Voutila John 1992 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Vrgoc Dragan (CRO) 1991 RK Split (CRO) Atlas 27.6.2014
Ylikoski Tero 1983 Puuman Metsästäjät KOOVEE 8.10.2014
Zilliacus Niklas 1992 HIFK Tyrold HK 2.10.2014
Zujic Nikola (SRB) 1987 As Teboulba (Tunisia) HIFK 23.9.2014
Åberg Mikael 1984 Dicken HC Kiffen 17.10.2014
Naiset
Andersson Netta 1989 Ei seuraa kaudella 2013-2014 V-ja U-seura Pirkat ry 11.8.2014
Björkqvist Matilda 1982 BK-46 HIFK 23.8.2014
Cordeiro Matilda 1996 GrIFK Atlas 1.7.2014
de la Chapelle Joan 1989 Ei seuraa kaudella 2013-2014 V-ja U-seura Pirkat ry 31.8.2014
Eckstein Andrea 1990 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Friman Patricia 1989 Ei seuraa kaudella 2013-2014 GrIFK 2.9.2014
Genberg Martina 1994 IFK Tumba HK ( SWE) Dicken 12.9.2014
Gullqvist Malin 1989 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Husberg Ellen 1989 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Ikonen Helena 1993 Ei seuraa kaudella 2013-2014 V-ja U-seura Pirkat ry 11.8.2014
Jukola Maria 1989 KYIF SIF 1.7.2014
Julin Veera 1994 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Järvinen Johanna 1990 Ei seuraa kaudella 2013-2014 Hellas 10.10.2014
Kannonmaa Tanja 1982 Ei seuraa kaudella 2013-2014 Hellas 1.10.2014
Kurki Sanni 1993 Ei seuraa kaudella 2013-2014 V-ja U-seura Pirkat ry 11.8.2014
Källman Denise 1992 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Lehto Danuta 1988 Hellas V-ja U-seura Pirkat ry 7.9.2014
Lehto Halina 1991 Hellas V-ja U-seura Pirkat ry 7.9.2014
Lumme Adele 1992 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Lundberg Emma 1995 Ei seuraa kaudella 2013-2014 GrIFK 5.9.2014
Löf Jenny 1981 HC Raseborg BK-46 5.7.2014
Lönngren Patricia 1991 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 13.9.2014
Manner Saana 1991 Ei seuraa kaudella 2013-2014 V-ja U-seura Pirkat ry 8.10.2014
Martin Ida 1989 Ei seuraa kaudella 2013-2014 GrIFK 2.9.2014
Mattsson Essi 1990 Sparta IF V-ja U-seura Pirkat ry 29.9.2014
Olenius Carla 1995 KYIF Atlas 20.9.2014
Pakarinen Jonna 1992 Ei seuraa kaudella 2013-2014 V-ja U-seura Pirkat ry 11.8.2014
Paukku Mari 1994 KYIF HIFK 1.7.2014
Pollesello Sara 1991 BK-46 ÅIFK 10.8.2014
Põldver Maarja (EST) 1993 GrIFK ÅIFK 30.9.2014
Pujol Jenny 1994 HIFK HC Norrvalla 13.9.2014
Rehnberg Carolina 1996 GrIFK SIF 1.11.2014
Rintala Melisa 1990 Sparta IF TuS Lintfort 24.10.2014
Roos Carolina 1994 GrIFK Westermalm 9.10.2014
Roos Charlotta 1996 GrIFK SIF 1.11.2014
Santala Daniela 1995 Sparta IF V-ja U-seura Pirkat ry 8.10.2014
Seppä Sini 1993 Sparta IF V-ja U-seura Pirkat ry 4.10.2014
Sjölund Elin 1996 BK-46 SIF 5.7.2014
Sotavalta Maire 1991 Ei seuraa kaudella 2013-2014 V-ja U-seura Pirkat ry 11.8.2014
Strohschein Marie (GER) 1986 Ei seuraa kaudella 2013-2014 HC Norrvalla 29.10.2014
Söderberg Sofie 1992 Sparta IF V-ja U-seura Pirkat ry 11.8.2014
Tiainen Minna 1992 Ei seuraa kaudella 2013-2014 V-ja U-seura Pirkat ry 11.8.2014
Toivola Tiia 1989 Ei seuraa kaudella 2013-2014 V-ja U-seura Pirkat ry 31.8.2014
Westerlund Kajsa 1995 KYIF HIFK 20.9.2014
Wikman Isa 1990 Ei seuraa kaudella 2013-2014 V-ja U-seura Pirkat ry 31.8.2014
Yrjölä Sanna 1990 Ei seuraa kaudella 2013-2014 Hellas 1.10.2014
Pojat
Aintila Elmeri 1999 Cocks Dynamo Riihimäki 7.9.2014
Alander Atte 1998 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Alander Elis 1997 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Asikainen Samuli 1998 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Blomgren Victor (SWE) 2002 H43 Lund (SWE) BK-46 15.10.2014
Bobe Thomas 1998 BK-46 ThSV Eisenach (GER) 26.5.2014
Borissov Nikita 1998 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Carrero Eric 2000 KYIF SIF 24.8.2014
Elgh Elias 2000 KYIF SIF 24.8.2014
Estlander Dennis 2002 Ekenäs IF BK-46 25.9.2014
Georgs Valter 1997 KYIF GrIFK 1.7.2014
Helander Benjamin 1998 BK-46 Alingsås HK (SWE) 26.6.2014
Helander Oliver 1997 BK-46 Alingsås HK (SWE) 26.6.2014
Hilden Axel 1998 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Holanti Sakari 1997 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Honkaniemi Sami 2004 Sparta IF Dicken 10.9.2014
Hämäläinen Aleksi 1998 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Hönö Sauli 2000 Sparta IF Kiffen 16.8.2014
Karhunen Sami 1998 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Keinänen Aleksi 1997 Kiffen HIFK 1.7.2014
Kinnula Robin 2000 KYIF SIF 24.8.2014
Kokko Elias 1999 Sparta IF HIFK 30.8.2014
Larkimo Markku 1999 Sparta IF HIFK 20.8.2014
Laurén Kim 1998 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Lindholm William 2002 Ekenäs IF BK-46 25.9.2014
Lindqvist Sebastian 2002 Ekenäs IF BK-46 24.9.2014
Lönnberg Jacek 1998 KYIF SIF 24.8.2014
Montonen Gusten 1998 Akilles Dicken 11.10.2014
Muje Joonas 1998 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Nordström Anders 2001 SIF KYIF 6.9.2014
Nyström Julius 2002 Ekenäs IF BK-46 24.9.2014
Qvist Junnu 2000 HIFK Kiffen 16.8.2014
Ranta Ville 1997 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Raunio Arttu 1998 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Remonen Oliver 1999 BK-46 GrIFK 18.8.2014
Roos Jonathan 2002 Ekenäs IF BK-46 25.9.2014
Sarpoma Axel 2003 BK-46 HC HIK 15.9.2014
Seger Edvard 2000 SIF Kiffen 16.8.2014
Stevanovic Marko 2001 ÅIFK KYIF 6.9.2014
Strandell Jon 2001 SIF KYIF 6.9.2014
Toivanen Leo 2000 Sparta IF Kiffen 16.8.2014
Vaskola Jesse 1999 Sparta IF HIFK 1.7.2014
Wasström Carl 2002 Ekenäs IF BK-46 24.9.2014
Vikman Jetro 2000 Sparta IF Kiffen 16.8.2014
Vistbacka Jarmo 1999 Sparta IF Kiffen 17.8.2014
Yrjö-Koskinen Janne 1998 Cocks Dynamo Riihimäki 6.9.2014
Zitting Christopher 1997 KYIF GrIFK 10.9.2014
Tytöt
Berglund Betty 2001 KYIF GrIFK 1.7.2014
Bouktouf Fatima 1997 BK-46 HC Raseborg 5.7.2014
Karlsson Natalie 1997 HIFK Akilles 22.8.2014
Lehtola Dalina 2003 EIF BK-46 6.10.2014
Lindholm Emmi 2002 EIF BK-46 8.9.2014
Mannström Rebecka 2002 EIF BK-46 8.9.2014
Meyer Seraphina (GER) 1997 BK-46 HV Miehlen 30.9.2014
Salokivi Tove 1997 HIFK Dicken 2.9.2014
Silen Frida 1997 BK-46 HC Raseborg 4.10.2014
Wasström Moa 2000 KYIF SIF 1.7.2014
Voutilainen Ellen 2000 KYIF SIF 1.7.2014
Yli-Suvanto Joanna 2003 ÅIFK PIF 18.8.2014

0 Vastaukset

Jätä kommentti

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *